Міжнародний день толерантності

16 листопада 1995 р. держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. За пропозицією ООН, з 1996 р. щорічно у всьому світі цього дня відзначають Міжнародний день толерантності.

У Декларації йдеться про необхідність утвердження ідеалів терпимості у сучасному суспільстві, оскільки терпимість є не тільки важливим принципом, але й необхідною умовою миру та соціально-економічного розвитку усіх народів.

«Терпимість означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань. Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не лише моральний обов’язок, а й політична та правова потреба. Терпимість – це чеснота, яка уможливлює досягнення світу і сприяє заміні культури війни культурою світу».

Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.