[expand title="23 цікаві факти, які дозволяють краще зрозуміти людську поведінку" "] 1. Дружба, яка зароджується у період між 16 і 28 роками, зазвичай найміцніша.
2. Жінок притягують чоловіки з ньзьким і хриплим голосом, тому що ті здаються впевненими у собі, але не агресивними.
3. Найкращі поради дають люди, які пережили в житті багато складних моментів.
4. Чим розвиненіший у людини інтелект, тим швидше вона думає і тим нерозбірливіший у неї почерк.
5. Насправді це не емоції впливають на нашу манеру спілкування, а навпаки, те, як ми говоримо, впливає на наш настрій.
6. На першому побаченні можна багато дізнатися про характер людини, звернувши увагу на те, як вона ставиться до офіціанта.
7. Люди, у яких сильно розвинене почуття провини, дуже добре розрізняють емоції інших.
8. У чоловіків не краще почуття гумору, ніж у жінок. Просто вони більше жартують, не задумуючись над тим, чи сподобаються їхні дотепи оточуючим.
9. Нетовариські люди володіють мистецтвом розповідати про себе зовсім небагато, але робити це так, щоб ви думали, наче добре їх знаєте.
10. У жінок вдвічі більше больових рецепторів, ніж у чоловіків, але також вдвічі вищий больовий поріг.
11. Коли людина слухає музику на високих частотах, вона стає більш спокійною, щасливою і розслабленою.
12. Якщо думки не дають заснути, треба їх записати. Так голова стає яснішою і сонливість приходить швидше.
13. Коли ми робимо речі, які нас лякають, ми стаємо щасливішими.
14. Люди, які завжди намагаються зробити щасливими інших, врешті решт часто залишаються у самотності.
15. Чим ми щасливіші, тим менше часу для сну нам треба.
16. Коли ми тримаємо кохану людину за руку, менше хвилюємося і не так сильно відчуваємо біль.
17. У людей з високим інтелектом менше друзів, ніж у середньостатистичних осіб. Чим розумніші, тим перебірливіші.
18. Існує велика ймовірність, що шлюб з людиною, яка є вашим кращим другом, буде більш міцним, а ризик розлучення знизиться до 70%.
19. Жінки, у яких більшість друзів – чоловіки, частіше бувають у хорошому настрої.
20. Люди, які розмовляють двома мовами, можуть несвідомо змінювати особистість, коли переходять з однієї мови на іншу.
21. Бути наодинці надто багато часу так само шкідливо, як викурювати в день 15 сигарет.
22. Подорожі корисні для розумового розвитку. Також вони знижують ризик серцевого приступу і розвитку депресії.
23. Люди виглядають значно привабливіше, коли з захопленням розповідають про те, що їм справді цікаво.
[/expand]
[expand title="4 звички Ейнштейна, які зроблять вас мудрішими і впевненішими в собі" "] Що ви такого дізналися сьогодні, чого не знали вчора? Ви давно вже не маєте часу на читання книг?
Пробудіть свій розум, підгодуйте свою інтелектуальну цікавість. Ці прості звички допоможуть вашому мозку вийти за межі сьогоднішніх можливостей!
1. Навчайтеся чомусь кардинально новому Коли ми говоримо, що ми зараз навчаємося – це не завжди правда. Ви, звичайно, можете читати книгу, але вона тісно пов’язана зі сферою вашої діяльності, ви подорожуєте, але зазвичай одними і тими ж маршрутами.
Хоча б раз на місяць постарайтеся вийти зі своєї зони комфорту. Прочитайте детективний роман, а не інструкцію по експлуатації ноутбука. Відвідайте церкву, навіть якщо ніколи цього не робили раніше. Підіть на курси макраме і здивуйте ваших близьких незвичайними сувенірами.
2. Сміливо запитуйте.
Для нас вже давно немає нічого дивного і незвичайного в цьому світі. Все навколо звичне і нудне. До тих пір, поки ви не почнете задавати питання! Запитайте своїх дітей, що вони хотіли б змінити в світі. Запитайте вашого боса, про що він найбільше шкодує і, яке його найбільш грандіозне досягнення в роботі. Дуже уважно слухайте відповіді. Складіть ще більший список питань. Копайте ще глибше. Енштейн казав:
3. Повне занурення.
Як сказав Чак Палахнюк: «Люди не слухають, вони просто чекають своєї черги, щоб поговорити».
Слід зауважити, що активне слухання – відмінна тактика для розмови: так ваш співрозмовник відчуває себе почутим.
Спробуйте бути пасивним слухачем: не критикуйте, не коментуйте, не порівнюйте сказане зі своїм життям, а просто слухайте. Не реагуйте ні внутрішньо, ні зовні допоки ваш співрозмовник повністю не закінчить думки. Застосуйте цю комунікативну стратегію до будь-якого монологу, наприклад, до політичної промови або навіть до незв’язної розповіді вашої дитини про свій день в садку. Чим більше ми поглинаємо інформації, тим більше ми вчимося. Чим більше ми слухаємо, тим більш відкритим стає наш розум.
4. Активне спостереження.
Більшість з нас спостерігає за світом пасивно. Ми беремо до уваги тільки те, що, на нашу думку, відноситься до нас безпосередньо. Погляньте на світ критично хоча б по 10 хвилин в день. Зверніть увагу на дрібниці. Яка ваша реакція на те, що відбувається навколо? Запитайте себе: чому ви бачите те, що бачите? Як це вас характеризує? «Живи так, як ніби ти помреш завтра. Вчися так, як ніби повинен жити вічно» – говорив Махатма Ганді. [/expand]
[expand title="20 цитат психолога Валерія Синельникова, які дають відповіді на головні життєві питання" "] Слова Валерія Синельникова справді змушують замислитися. Захоплені духовним розвитком люди знайомі з його вченням, а більшість хоча б один раз читали його книги або витяги з них. Він – людина, яка пояснює безліч явищ в житті світському і духовному, лікар-психотерапевт і гомеопат, автор десяти книг, виданих накладом понад вісім мільйонів примірників ділиться своїми думками і поглядами в сьогоднішній підбірці цитат.
1. Я глибоко вірю в те, що можна змінити долю людини в тому і лише в тому випадку, якщо сама людина стає господарем своєї долі. А для цього вона в першу чергу повинна взяти на себе відповідальність за свої думки.
2.Наш світ є зовнішнім відображенням наших власних думок; все, що ми маємо в своєму житті, ми створюємо самі.
3.Стосунки – це не мета і не сенс життя, а всього лише засіб для повноцінного життя.
4.Виходить, що все в цьому світі – стан нашого тіла, душевний і фізичний стан здоров’я, стосунки в родині з близькими, стосунки з людьми і навколишнім світом, робота, фінансове становище – все це відображення і трансформація наших думок, почуттів і емоцій. Звідси випливає геніальне за своєю простотою і мудрістю переконання: «Ми з вами живемо в гармонійному, справедливому і чистому світі, де кожному дається за його думками». «По вірі вашій дасться вам!» – це слова з Біблії. Ви отримуєте в житті те, у що вірите.
5.Єдина мета спілкування – співтворчість, творення.
6.Якщо ви хочете жити в чистому і прекрасному світі, то почніть з себе.
7.Захоплюйтеся! Захоплюйтеся людьми, навколишнім світом. Пам’ятайте, що не тільки ви унікальні, а й інші люди також унікальні.
8.Якщо я хочу, щоб мої діти були щасливі, то я повинен бути сам щасливою людиною.
9.Важливо навчитися не тільки дарувати, але і приймати подарунки. Навколишній світ налаштований на нас, на наші думки і бажання. Щомиті він прагне допомогти нам. Але в метушні ми або не помічаємо цієї допомоги, або відмовляємося від неї.
10.Кожна людина сама створює собі хвороби.
11.Потрібно жити і прагнути до своєї мрії. Один з головних інструментів, який ми маємо – це наш розум. Ми використовуємо його для створення свого світу. Необхідно його вдосконалювати. Але є ще душа, про яку дуже часто забувають. І в неї треба вкладати. Збагачувати чистими і натхненними почуттями.
12.У багатьох людей взагалі немає Батьківщини. Це може звучати дивно, але це факт. Хтось може заперечити, мовляв я народився в Росії або в Україні, отже, моя Батьківщина – Україна чи Росія. Але це лише ілюзія, дорогий мій читачу. Те, що ви народилися в якійсь країні або у вас є відповідне громадянство, так само як і паспорт, ще не означає, що у вас є Батьківщина. Вітчизна – це конкретне місце. І це місце обов’язково повинно бути на Землі.
13.Наші Наміри не повинні обмежуватися тільки певними матеріальними цінностями: будинками, квартирами, машинами. Це можуть бути нові стосунки або якась цінна внутрішня риса. Краще, коли нас в житті цікавить абсолютно все.
14.Жалість до людей обов’язково привертає у відповідь агресію людей. Адже це агресивне почуття.
15.Будь-яка людина, яка зустрічається вам в житті, несе для вас якусь важливу інформацію, одкровення.
16.Потрібно рухатися у напрямку до того, чого ви хочете, а не бігти геть від того, що вам не подобається. Як тоді можна рухатися у напрямку до чогось, якщо ви не знаєте, що це таке. Якщо ви не знаєте, куди йти, то ви ніколи туди не потрапите.
17.У підсвідомості знаходиться інформація про будь-яку подію, що відбувається у Всесвіті. Це означає, що кожен з вас вже знає все. Уявіть клітинку організму. Вона не може бачити весь організм. Але в ній міститься інформація про весь організм. Вона закодована на генетичному рівні. Людина – це така ж клітинка Всесвіту. У її підсвідомості зберігається вся інформація про минуле, сьогодення і навіть майбутнє Всесвіту. Цим законом пояснюються численні феномени: ясновидіння і пророцтво, наприклад. Або феномен читання думок і передачі їх на відстань. Ворожіння також відноситься до цього закону. Будь-яка людина може розвинути – ні, не розвинути, а просто відкрити в собі всі ці непопулярні вміння, і навіть великі. Необхідна тільки чистота помислів.
18.Взагалі я помітив, що запитання харчування у багатьох людей викликають бурю емоцій. Це відбувається тому, що їжа є одним з джерел одержання задоволення, насолоди і коли говорять, наприклад, що не можна їсти м’ясо, вживати алкоголь або курити, то у людей виникає відчуття, що вони забирають все найцінніше.
19.Куди думка – туди енергія. Куди енергія – туди кров. А кров – це матеріальне втілення душі.
20.Гроші та речі – погано? Ні. Але робота заради грошей і речей – погано. Хіба це життя? Це вже не життя, а виживання.
[/expand]