Домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій

08 січня для викладачів і співробітників коледжу керівником-інструктором громадської організації «КУПИНА» Євгеном ТИТАРЕНКОМ проведено практичне заняття «Зупинка кровотечі за допомогою джгута/турнікета».
Викладачі та співробітники навчального закладу отримали змістовну інформацію щодо основних ознак порушення життєво важливих функцій організму людини, ознайомилися із загальними алгоритмами надання домедичної допомоги постраждалому та на практиці накладали турнікет та джгут.
Мати з собою турнікет на випадок серйозного поранення з кровотечею – лише півсправи для порятунку себе, близьких. Адже треба вміти правильно накласти турнікет, скласти його та розмістити так, аби джгут завжди можна було легко і швидко дістати.
Сучасний турнікет – це міцна стрічка, що зазвичай має з одного боку липку самоклейну смужку, всередині – стропу, що допомагає їй затягуватися, зовні – паличку, а також пряжку, фіксатор воротка і місце, де можна записати час накладання турнікета.
Турнікет накладається лише в разі крайньої необхідності протягом 15-20 секунд. Йдеться про випадки, коли існує реальна загроза життю пораненого від великої кровотечі з ран кінцівок. Викладачам та співробітникам коледжу розповіли як важливо носити турнікет у місці, до якого можна дістати обома руками, а також – уміти складати турнікет так, щоб потім його можна було максимально швидко розкласти однією рукою.