День миру

21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру.  На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значиме. Кожний свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних  ран у людських серцях.

Але війна продовжується, всі ми прагнемо перемоги. Спротив загарбнику  відбувається на різних рівнях та у різний спосіб. Поезія також бере участь у цій боротьбі. Її голос  йде з глибин. Весь світ підтримав  Україну в цій війні. Бо це війна за свободу проти диктатури. І власне поезія дає глибоке відчуття цієї свободи.

Війна повʼязана зі сферою почуттів, із сильними враженнями та емоціями, що так чи інакше охоплюють громадян. Також вона суттєво трансформує життєві цінності та приоритети. Чим гучніше розриваються ворожі снаряди, тим дужче вибухає в кожному з нас Україна. Вибухає словом.

У Сумах презентували антологію антивоєнних віршів “Поезія без укриття”. Це – художня фіксація вражень першого місяця повномасштабної війни, це погляд на війну зсередини і зовні. Ці рядки зароджувалися під гул сирен в укриттях, під гуркіт евакуаційних потягів, і разом з тим – це вірші тих, хто бореться за перемогу і на передовій, і у слові. Це твори, які справді писалися на межі. Так не писалося до, і так не писатиметься після.

Книга видавництва “Discursus” побачила світ на початку червня. Вона зібрала 200 творів 70-ти українських поетів.  У збірку увійшли вірші поетів з Бучі, Ірпеня, з-під Києва, Сум, Полтави, Харковаз багатьох міст і сіл України.

Серед авторів  сумська поетеса Світлана Петренко. До збірки увійшли два вірші, які жінка написала у березні.

  • “Одного разу, ідучи містом, коли було холодно і був мокрий сніг, я побачила двох пташенят, які летіли. Я подумала: як же їм лячно, а тоді подумала: ні, їм не лячно, і нам не повинно бути лячно. Війна переможна, і ми виграємо цю війну. Другий вірш був написаний вранці 8 березня, коли була обстріляна наша вулиця Роменська, коли загинули люди”, — каже Світлана Петренко.

Авторка ідеї та упорядниця книжки – поетеса й літературознавиця Надія Гармазій. Координаторка і дизайнерка видання – письменниця Ірена Яніцька. 25% з кожної купленої книги передадуть на потреби Збройних сил України.

Шановні студенти та колеги, якщо ви бажаєте приєднатися до збору коштів для придбання книги в бібліотечний  фонд коледжу звертайтеся до бібліотеки.

ЧИТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!