Свято української писемності та мови

Мова – одна з головних ознак нації, вона забезпечує єдність, функціонування і розвиток народу у просторовому і часовому вимірах.

До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить коштовності глибоких сердечних порухів, історичні події, погляди та сподівання. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

9 листопада, у день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, українська спільнота відзначає Свято української писемності та мови. З цієї нагоди в нашому коледжі було проведено ряд заходів під гаслом «Українська мова в душі кожного з нас»: тематичні виставки плакатів і малюнків, інформаційні хвилинки, години спілкування «Мова і писемність у цікавих фактах», перегляд відеофільму «День писемності та мови», а також презентації «Український меценат Петро Яцик».

Також у цей день офіційно стартує XVІІI Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, тож студенти І-ІІI курсів  узяли участь у  І етапі конкурсу.

Цьогоріч переможцями стали:

І місце  – Павлик Анастасія (група 3-ХП-06)

ІІ місце – Лелюх Ярослава (група 1-ХП-08)

ІІІ місце – Манько Анастасія (група 2-ХП-07)

Проведені заходи ознайомили студентів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.