Сумна звістка

12 квітня 2020 року на 66-му році життя передчасно пішов із життя ректор Національного університету харчових технологій, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Премії Кабінету Міністрів України за розроблення інноваційних технологій, повний кавалер ордена «За заслуги» Українець Анатолій Іванович.

Анатолій Іванович пройшов славний життєвий шлях. Він народився 2 жовтня 1954 року у с. Шупарка Борщівського району Тернопільської області, в простій сільській родині. Після закінчення школи, вступив до Київського технологічного інституту харчової промисловості (нині – Національний університет харчових технологій), усе своє життя пов’язавши з харчовою освітою і наукою.

Після закінчення інституту залишився у ньому, пройшовши шлях від молодшого наукового співробітника Проблемної науково-дослідної лабораторії до ректора. Основним напрямом його наукової діяльності були технології зберігання харчових продуктів і технології отримання продуктів оздоровчого і спеціального призначення. Українець А.І. – провідний вчений в галузі кріотехнології біологічно активних добавок із різної сировини та продуктів бджільництва, імуномоделюючої дії з пролонгованим терміном зберігання. Він очолював секцію за фаховим напрямом «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології» Наукової ради Міністерства освіти і науки України.

Під науковим керівництвом професора Українця А.І. підготовлено три кандидатських та три докторські дисертації. Він був науковим керівником і консультантом п’яти аспірантів та двох докторантів. У науковому доробку Анатолія Івановича понад 454 наукових праць, у т.ч. шість навчальних посібників, одинадцять підручників, чотири монографії та одержано 197 авторських свідоцтв і патентів України.

Наукова праця професора Українця А.І. гідно визначена нашою державою: у 2002 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», у 2003 році – «Відмінник освіти України». Він – повний кавалер ордена «За заслуги», має низку державних і громадських нагород і відзнак.

Анатолій Іванович був прикладом мудрого, зваженого керівника, талановитого, цілеспрямованого науковця, чуйної, щирої людини. Його поважали за організаторські здібності, уважне ставлення до оточуючих, вимогливість до себе, прагнення у всьому досягти досконалості.

Колектив Сумського коледжу харчової промислвості НУХТ та Сумська філія НУХТ висловлює щире співчуття близьким і рідним.