«День пам’яті та перемоги над нацизмом в умовах російсько-української війни: історичні паралелі та спростування міфів»

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Студенти І курсу групи АКІТ-03 Богдан КОЛІСНИК і Юлія БЕЗКОРОВАЙНА представили власний історичний проєкт «День пам’яті та перемоги над нацизмом в умовах  російсько-української війни: історичні паралелі та спростування міфів» (керівник – к.і.н. Людмила КОВАЛЕНКО).

Авторам проєкту з успіхом вдалося реалізувати поставлені цілі: актуалізація історичної інформації про події Другої світової війни; встановлення історичних паралелей між «новим порядком» нацистської Німеччини та «русским миром» російської федерації  та вшанування пам`яті героїв радянсько-німецької та сучасної російсько-української війни.

Здобувачі освіти, присутні на презентації проєкту, дізналися про сутність і походження термінів «радянсько-німецька» та «Велика Вітчизняна війна», пересвідчились, що сучасна путінська росія – не борець з міфічним «українським фашизмом», а справжній послідовник нацистів. Спираючись на історичні факти, доповідачі розвінчали і найбільш поширені міфи радянської та сучасної російської пропаганди про події Другої світової війни.