Бібліотека… Книжковий храм. Храм знань. Сюди ведуть людину доріжки допитливості, цікавості, прагнення знати більше. Книги, як живі істоти, вони відкривають свою душу спраглому розуму, ведуть за собою у світ незвіданих тайн.

Ще з перших років діяльності нашого коледжу велика увага керівництва завжди зверталась на поповнення бібліотечних фондів.

Звернемось до тих далеких часів початку діяльності нашого навчального закладу. Перед нами – паспорт коледжу за 1934 – 1938 роки. В 1935-36 навчальних роках бібліотека коледжу нараховувала 10440 екз. літератури.

На жаль, дані про перших працівників бібліотеки не збереглися, і ми не в змозі назвати їх імена.

1949 -1952 рр.. У післявоєнному 1949-му  прийшла на роботу до коледжу на посаду бібліотекаря Антоніна Григорівна Гливенко. На її долю припали післявоєнні незгоди, невлаштованість. Але все вдалося перебороти, вистояти в ті тяжкі часи.

1952-1984 рр. На зміну А.Г.Гливенко на роботу  до бібліотеки прийшла  Фаїна Марківна Шапіро. За роки своєї роботи Фаїна Марківна зуміла зробити бібліотеку справжнім осередком знань, навколо якого зросло не одне покоління спеціалістів.

1953-1984 рр..  Поряд з Ф.М.Шапіро на посаді бібліотекаря коледжу працювала і  Марія Петрівна Буліна. Для штату бібліотеки необхідна людина, яка має спеціальну технічну освіту, яка допоможе студентам, майбутнім спеціалістам, саме як спеціаліст. І Марія Петрівна завжди справлялась зі своїми обов’язками. Її поради були незамінними для студентів при виборі спеціальної літератури.

1975-1989 рр.. На роботу в бібліотеку коледжу прийшла Алла Федорівна Павленко. З 1984 року А.Ф.Павленко працювала завідувачем бібліотеки. Постійно працюючи з молоддю, Алла Федорівна багато уваги приділяла підвищенню свого професійного рівня, завжди намагалась бути в курсі подій.

1977- 1987 рр. На посаді бібліотекаря працювала  Надія Григорівна Курасова.  Вона запам’яталась колегам і студентам, як кваліфікований спеціаліст, вона дійсно знала і любила свою справу. ЇЇ відзначала акуратність і сумлінність у роботі, велике почуття відповідальності за доручену справу.

1987 – 1998 рр.  Працювати в бібліотеку коледжу прийшла Валентина Петрівна Славнікова. Товаристська й щира, відверта й вимоглива, Валентина Петрівна відразу ж взялася до роботи. Впорядковувався бібліотечний фонд, замовлялась нова навчальна та художня література. Всім студентам і співробітникам коледжу запам’яталися організовані В.П.Славніковою вечори, де вона ділилася своїми спогадами про побачене в далеких країнах, про цікаві зустрічі з цікавими людьми.

Разом з В.П.Славніковою бібліотекарями стали працювати Вікторія Валеріївна Казановська та Євгенія Олегівна Шепеленко.

З 1998 року завідувачем бібліотеки працює Алла Миколаївна Паутова.

Від самого початку своєї трудової діяльності в бібліотеці коледжу Алла Миколаївна зарекомендувала себе як знаючий спеціаліст, вона приділяє багато уваги упорядкуванню існуючого бібліотечного фонду, систематично поповнює його. Очолюваний нею колектив бібліотеки працює злагоджено, завжди допомагає студентам і викладачам у підборі літератури за різною тематикою. А ще – Алла Миколаївна чуйна, інтелігентна людина, завжди доброзичливо ставиться до студентів та співробітників.

Разом з Аллою Миколаївною бібліотекарями працювали Юлія Леонідівна Боровик, Наталія Миколаївна  Шматова.

З 2002 року бібліотекарем  працює Лариса Василівна Скиба. Вона – кваліфікований спеціаліст, завжди дасть пораду і запропонує познайомитися з новинками літератури. Знання та вміння користуватися ком’ютерною технікою дозволяють їй працювати з електронними каталогами та картотеками, бути в курсі передових технологій бібліотечної справи, володіти необхідною сучасною інформацією і ділитись  нею з користувачами.

До 2004 року бібліотека знаходилася у приміщенні головного навчального корпусу. З 2004 року – в приміщенні гуртожитку, де займає  більшу площу, що дало змогу вирішити питання розширення  читального залу, більш якісного зберігання літератури в книгосховищі. Влітку 2010 році в приміщенні бібліотеці зроблено  євроремонт, її облаштовано новими меблями, зручними сучасними лампами. Створено Інтернет центр. Користувачі бібліотеки можуть безкоштовно користуватися послугами пошуку інформації в мережі Інтернет.

Станом на 01.01.2021  рік книжковий фонд бібліотеки становив 49 847 екземплярів. 2010 року робоче місце бібліотекаря автоматизоване. Обслуговування студентів ведеться за електронним формуляром. Студенти коледжу мають можливість користуватися електронною бібліотекою НУХТ з повнотекстовими електронними підручниками. Сторінка бібліотеки є на офіційному сайті коледжу. Бібліотека  продовжує роботу з використанням соціальних мереж Facebook та Google+.

… Кожний день в бібліотеці людно: чи на перерві, коли студенти приходять взяти необхідну літературу, чи після занять, коли вони працюють над виконанням різноманітних завдань. І заходять сюди з якимось внутрішнім піднесенням, бо

Бібліотека – це дім, зітканий з проміння,

З любові, радості, книжкових мрій,

Що зігрівають цілі покоління.

Це храм добра і знань, утвердження надій !