Виховна робота в коледжі побудована з метою реалізації основних завдань і принципів виховання і здійснюється у ряді пріоритетних напрямів: національно-патріотичному, інтелектуально-духовному, моральному, громадсько-правовому, естетичному, екологічному, професійно-трудовому, фізичному та утвердженню здорового способу життя.

     Система національно-патріотичного виховання спрямована на формування національно-свідомої особистості, покоління глибоко переконаних патріотів України. З цією метою проведено відкриті виховні заходи: «З Україною в серці», «Наш дух не зламати, свободу не вбити», інтелект-шоу «Мово моя солов’їна», або «Хто не в своїй тарілці», конкурс малюнків «У світі немає кращої країни, ніж моя Україна», проведено волонтерську акцію «Допоможи фронту». Велике значення приділено збереженню історичної пам’яті українського народу, його звичаям і традиціям: театралізоване дійство «Масляна», народне свято «Щедрий вечір, добрий вечір», «Ой, на Івана, ой, на Купала», «Козацькі розваги».

     Проведено ряд заходів з нагоди державних свят і урочистих подій: Дня Перемоги: «У війни не жіноче обличчя», «Ні – війні», «До Перемоги йшли ми крок за кроком»,- зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни; Дня Соборності України: «Україно, соборна державо», конкурс вишитих рушників «А на тих рушниках земля рідна моя»; Дня партизанської слави Сумщини: «Від Путивля до Картпат славний шлях пройшов солдат», До дня пам’яті Героїв Крут: «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»; екскурсії до м.Путивль, до музею Героя Радянського Союзу П.Рибалка (с.М.Вистороп).

     Інтелектуально-духовне виховання – це робота з обдарованою молоддю, розвиток їх талантів, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей та інтересів. Студенти коледжу – неодноразові призери всеукраїнських, обласних, міських конкурсів, олімпіад, фестивалів художньої самодіяльності, спортивних змагань.

     На базі коледжу систематично проводяться науково-студентські конференції, студенти працюють в обласному архіві, пишуть наукові статті, які публікуються в газеті «Педагогічна Сумщина».

     У коледжі діє волонтерський загін «Пошук», який досліджує історичні та історико-краєзнавчі матеріали про Велику Вітчизняну війну, і є неодноразовим переможцем обласних конкурсів.

     Студенти груп беруть участь у конкурсах «Кращий студент року», «Краща група коледжу», за рейтинговими показниками яких визначають переможців.

     Правове виховання спрямоване на формування правової культури -прищеплення поваги до прав і свобод людини оволодіння знаннями і дотриманням законів України. З метою реалізації вищезазначених завдань проводяться тижні правових знань, у рамках яких організовано зустрічі з представниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх, зустрічі з волонтерами Юридичної клініки СумДУ, проведено студентську конференцію «Захисники прав людини», конкурс на кращий бюлетень на правову тематику, екскурсії до Охтирського райвідділу міліції, Сумського філіалу Харківського національного університету внутрішніх справ, слідчого ізолятора Ковпаківського відділу міліції тощо. Створено Раду профілактики правопорушень, ведеться облік роботи зі студентами, що належать до групи ризику чи потребують посиленої педагогічної уваги.

     Формуванню активної життєвої позиції студентів сприяє робота в органах студентського самоврядування, яку очолює студентська рада коледжу. Членів студради забезпечено окремим приміщенням, голова студради бере участь у засіданнях педагогічної ради, ради профілактики правопорушень, стипендіальної        комісії. Один раз у рік проводиться День студентського самоврядування, студентська рада брала участь в обласному семінарі студентського самоврядування ВНЗ І-ІІ р.а. у засідання круглого столу з членами молодіжної організації «Студентське-братство», проводить акції милосердя,   еко-акції,   заходи   естетичного   і   спортивного   спрямування, організовує відпочинок студентів.

     Вихованню доброти і милосердя сприяють: благодійна акція до Центру реабілітації для бездомних громадян, акції милосердя до Сумського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці, Сумського шпиталю для ветеранів війни та учасників бойових дій, участь у благодійній акції»До світлого дня світлі вчинки», благодійній акції до Сумської спеціалізованої школи для дітей хворих на церебральний параліч та хвороби Дауна, Сумської спеціалізованої школи для дітей з вадами зору, Сумського будинку маляти, відділення онкології та гематології Сумської дитячої лікарні, благодійній акції «Від серця до серця».

     Естетичне виховання спрямоване на формування у студентів естетичного смаку, правильному розумінню прекрасного в мистецтві та дійсності, здатності до творчого самовиявлення, притаманній людині. З цією метою проведено такі заходи: конкурс-виставка робіт з природного матеріалу, квітів, фруктів «Осіння фантазія», конкурс-виставка творчих робіт студентів «Рукам праця – душі свято», конкурс авторської поезії «Лірика душі», виставка художніх фотографій фотоклубу «Позитив». Театральною студією «Квадратура круга», що працює на базі коледжу, було поставлено вистави «Сорочинський ярмарок», «Ніч перед Різдвом», «Пригоди Тома Сойєра».

      З метою заохочення до художньої творчості та виявлення талантів у студентів проведено заходи: «Сторінками старого кіно», «Ало, ми шукаємо таланти», «Осінній марафон першокурсника», концерт викладачів і студентів «Зірка + зірка».

     Формуванню екологічної культури особистості, шанобливого ставлення до всього живого на планеті є одним із основних завдань виховання.

     У коледжі працює волонтерський загін юних любителів природи –
неодноразовий переможець міських екологічних конкурсів «Природа Сумщини чарівний дивокрай», «Екологія крізь краплю води».   .,

     До річниці Чорнобильської трагедії проведено відкриті виховні заходи «Чорнобильські дзвони»,   «Мужність і біль Чорнобиля», відбулися зустрічі з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Студенти коледжу беруть участь у міських еко-акціях «Зробимо Україну чистою», «Молодь за чисте місто». , Основним стержнем виховної роботи є пропаганда здорового способу життя, розвиток фізичних здібностей, гармонії тіла і руху. У рамках тижнів здорового способу життя було проведено: день здорової їжі, виступ агітбригади «Сполох», спортивні змагання з флорболу між викладачами і студентами, зустрічі зі спеціалістами Клініки дружньої до молоді, волонтерами та лікарями. Проведено лекції: «Профілактика ВІЛ СНІДу», «Здорова їжа і харчування», «Вплив алкоголю, наркотиків, токсинів на поведінку людини» тощо, здійснено екскурсію до музею патанатомії СумДУ, проведено загальноколеджне спортивне свято День здоров’я.

     Фізичне виховання – це невід’ємний елемент загальної культури людини. На базі СК «Юність», що діє на базі коледжу, працює 10 спортивних секцій: атлетична гімнастика, міні-футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, стрілецький, аеробіка, лижі, легка атлетика.

     Проводяться внутрішньоколедні спартакіади з різних видів спорту, малі Олімпійські ігри.

     Студенти коледжу – неодноразові призери міських і обласних спартакіад.

     Професійно-трудове виховання спрямоване на формування працелюбної особистості, вмілого господаря, який повинен володіти вміннями, професійною майстерністю і здатний самостійно віднайти себе в системі виробництва. Для вирішення цієї задачі у коледжі проводяться тижні циклових комісій спеціальностей, у рамках яких відбулися такі заходи: виставка-ярмарка булочних та борошняних кондитерських виробів, майстер-клас «Якщо хочеш, навчу», конкурс «Хлібники мають таланти», КВК «У автоматників весна», КВК «Як буряк цукром став», концерт викладачів і студентів «Солодка парочка», конференція «Теорію впроваджую в практику», конкурс «Комп’ютер та любов». Разом із членами міської волонтерської організації «СББ-тил» студенти виготовляли маскувальні сітки,  кікімори, збирали пластикові кришки для виготовлення протезів бійцям АТО, тощо.

     Сімейно-родинне виховання – не менш важливий аспект у вихованні. У цьому напрямку проведено родинне свято «Рідна мати моя», години спілкування в групах «Традиції моєї сім’ї, конкурс композицій, малюнків «Мій родовід».

      Загальнолюдські цінності, кращі риси української ментальності, порядність, повагу до людей старшого віку формують у молоді куратори груп на виховних годинах. Бесіди: «Людським теплом і добротою хай зігріваються серця», диспути «Я людина – і це мене до чогось зобов’язує», «Ти знаєш, що ти людина». Здійснено  культпоходи до виставкового центру, музеїв, театрів міста.

     Соціальні чинники є однією з найголовніших передумов для стимулювання всебічного розвитку, активної діяльності особистості, досягнення ефективних результатів у навчанні.

     З метою забезпечення правових, моральних норм, задоволення потреб у сфері навчання, охорони здоров’я, гармонійного розвитку студентів, у коледжі розроблено систему заходів соціального спрямування.

     Працюють предметні гуртки, науково-технічні секції, вокальний, хореографічний, драматичний гуртки художньої самодіяльності, 10 спортивних секцій. Обладнано борцівську кімнату, тир, спортивний майданчик.

     Студентська рада та профком студентів сприяють організації та проведенню цікавого дозвілля студентів: вечори відпочинку, присвячені Дню закоханих, Новому року, Міжнародному дню студентів, Дню Тетяни.

     Коледж надає значну допомогу студентам, які потребують соціального захисту: студентам-сиротам, напівсиротам, студентам, позбавленим батьківського піклування, інвалідам, студентам, що постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, студентам з багатодітних та малозабезпечених сімей,  студентам, батьки яких є учасниками бойовий дій в АТО. Даній категорії студентів щорічно надається матеріальна допомога, проводиться літнє оздоровлення, забезпечуються необхідні умови проживання в гуртожитку.

     Кращі студенти коледжу, які мають відмінні показники у навчанні, беруть активну участь у культурно та спортивно-масовій роботі, посідають призові місця в міських, обласних, всеукраїнських конкурсах і змаганнях, переможці конкурсів «Краща група коледжу», «Кращий студент року» нагороджуються преміями, здійснюють турподорожі по визначним місцям України (Одеси, Львова, Полтави, Батурина, Переяслова-Хмельницького, Канева, Харкова), туристичні походи, відпочивають на базах відпочинку міста.