Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?
Перед початком уроку:
•Готуйтеся!
• Ретельно вивчайте матеріал.
• Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.
• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.
• Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
• Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.
• Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
• Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.
• Не приходьте на урок з порожнім шлунком.
• Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, не хвилюйтеся.
Під час уроку:
• Уважно прочитайте завдання.
• Розподіліть час на виконання завдання.
• Сядьте зручно.
• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.
• Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.
БАЖАЮ УСПІХУ!
Як правильно поводитися підліткам на побаченнях?
Пам`ятайте, що побачення - це природно.
Щоб не говорили ваші мами і тата, побачення підлітків - це природно. Ви не можете придбати життєвий досвід, лише вивчаючи шкільні предмети. Природно, вас багато чому можуть навчити ваші близькі, але вам треба розвивати в собі вміння віддавати частину свого часу, свої емоції і почуття іншої людини. Це необхідно для того, щоб потім побудувати обгрунтовану і міцну сім`ю.
1. Вчіться виявляти наполегливість і йти на компроміс
Вам слід чітко викладати свої думки, в іншому випадку ваш співрозмовник не завжди буде розуміти вас. Що стосується натяків, вони часто тягнуть за собою розбіжності. Адже їх не завжди можна зрозуміти коректно. Крім того, вам потрібно навчитися шукати компроміс. Скажімо, якщо ви бажаєте піти в театр, а ваш хлопець / дівчина хоче зайнятися чим-небудь іншим, постарайтеся пояснити, чим вас приваблює ця постановка.
2. Відносини не повинні будуватися на образах і ревнощів
Ревнощі розуміє під собою бажання юнака / дівчини знати, що ви робите щогодини, щохвилини. Природно, під час спілкування зі співрозмовником ви в якійсь мірі несете відповідальність. Однак в інший час у вас чимало турбот і справ. Не виключено, що у вашого партнера виникне потреба звести до мінімуму ваше спілкування з приятелями. Пам`ятайте, що ваш партнер зобов`язаний поважати ваші заняття і інтереси. Він не повинен обмежувати вашу свободу.
3. Партнер не повинен керувати вами
Не допускайте, щоб партнер керував вами, не враховуючи вашу думку. Якщо йому властиво контролювати, то ви рано чи пізно «втечете» на свободу. Так що не терпіть подібне ставлення. Припиніть спілкування з самого початку.
.4. Не просіть вибачення за поведінку вашого хлопця / дівчини
Підлітки - ще діти, а тому їх нерідко карають. Відомі випадки, коли одна зі сторін починає просити прощення за поведінку партнера, вигороджувати його перед батьками і вчителями. Ніколи так не робіть. Ваш друг-подруга зобов`язані самостійно відповідати за свої вчинки.
5. Насолоджуйтесь і веселіться
Не забувайте, що побачення - це насолода і веселощі в компанії людини, який вам симпатичний. Так що, не треба зводити їх до спільного вивчення ділової англійської або рішенням квадратних рівнянь.
6. Ніколи не будьте нав`язливими
Якщо ви відчуваєте, що ваші стосунки складаються не кращим чином, не нав`язуйте. Вам не варто сподіватися, що ви своєю вірністю і турботою зможете домогтися розташування людини, який майже не звертає на вас уваги. Інакше у вас є ймовірність стати лише його тінню і втратити індивідуальність. Зберігайте почуття власної гідності, що не принижуйтеся.
7. Ніколи не чіпляйтеся, не робіть зауважень Ви, звичайно, можете сказати співрозмовнику, що він у чомусь надходить невірно. Але ви не повинні критикувати його весь час. Інакше він при кожному зручному випадку буде дорікати вас.
Варто знати

Навчання - це процес, що пов'язаний не лише з функцією коледжу. Основні правила: - твоє спілкування зі світом починається із пізнання.

Вдячно стався до тих, хто дає їх тобі; -будь готовий активно, творчо навчатися і не тільки на уроках; - навчися бачити, чути, відчувати світ серцем; - остерігайся образити того, хто поруч; - приймаючи рішення, пам'ятай про відповідальність перед собою, своїми батьками, одногрупниками, вчителями; - прийми за необхідне основне правило поведінки: «не зашкодь!»; - справжнє щастя - ставити перед собою високі цілі, досягати їх, а потім іти далі. Не позбавляйсебе цього. Будь щасливий у своєму житті. Твоя пам’ять і є твій віртуальний світ. Варто не забувати, ми засвоюємо: 10% того, що читаємо 20% того, що чуємо 30% того, що бачимо 50% того, що бачимо і чуємо 70% того, що обговорюємо 90% того, що обговорюємо і робимо.

Отже, відводь час на щоденне закріплення необхідних тобі навичок. Дослідження свідчать, що краще вчити вірші декілька днів потроху, ніж дуже довго в один день (це стосується і інших навичок, грі на інструменті тощо). Відшукай родзинку Спробуй віднайти в собі приховані особливості. Що є в тобі таке, яке неможливо продублювати?

Це цікаво. Мозок складається з мільярдів клітин, має дві півкулі: ліва - наукова, права - творча. Ліва півкуля відповідає за: мову, логіку, обчислення, послідовність. Права півкуля відповідає за: риму, ритм, музику, живопис, уяву. Ми вчимося за допомогою того, що: бачимо, чуємо, відчуваємо, робимо.

Як контролювати страх перед виступом
  Страх – це примітивний інстинкт, який говорить, що від небезпеки потрібно втікати. Щоб перемогти цю реакцію, потрібно користуватися логікою та розумом. Сплануйте, уявіть, який вигляд матимете перед аудиторією (одяг, взуття). До місця, з якого будете виступати, рухайтеся повільно. Тоді складається враження, що ви контролюєте ситуацію. Слідкуйте за поставою: випрямте шию, тримайте голову так, щоб лінія підборіддя була горизонтальною. Подивіться в очі тим, хто вас слухатиме. Коли дивитеся у вічі співрозмовнику, ви встановлюєте невидимий контакт. Посміхніться. Стійте спокійно. Зведіть рухи до мінімуму. Жести повинні підсилювати значення сказаних вами слів. Жести, зроблені на рівні грудей, створюють відчуття сили, впевненості. Зоровий контакт.
  Потрібно дивитись на аудиторію так, ніби ви розмовляєте з ними у приватній бесіді. Якщо дивитися прямо в очі вам незручно, тоді намагайтеся дивитися на брови, ніс або чоло. Не варто дивитися тільки у свої записи або поверх голів слухачів. Контроль над голосом. Голос повинен бути спокійним та виказувати позитивне ставлення; використовувати свій голос для передачі впевненості, зацікавленості, ентузіазму. Без використання голосових наголосів промова буде здаватися нудною та звучати невпевнено. Швидкість. Промовець повинен використовувати швидкість свого голосу так, щоб все, що він робить, було зрозумілим. Виразно говорячи, ви змінюєте швидкість свого голосу. Швидко ви говорите тоді, коли хочете підкреслити поспішність дій, повільно тоді, коли пояснюєте свої ідеї. Промовці повинні виділяти важливі слова логічним наголосом, уникайте невпевненості, повільності у своїй промові, водночас не говоріть дуже швидко, ніби ви кудись поспішаєте.
  Пауза. Паузи найкраще робити перед та після проголошення ідей, складних пунктів та розділів своєї промови. Пауза повинна бути настільки довгою, щоб слухачі були здатні з’ясувати сказані ідеї та приготуватися до сприйняття наступних. Але варто уникати примусових пауз. Пауза достатньої довжини виділяє сказані ідеї краще за всі інші засоби усного мовлення.
  Звук. Виступ хороший лише тоді, коли вас добре чують. Треба говорити голосно та не дуже знижувати свій тембр голосу. Направляйте свій голос на слухачів, а не, наприклад, на стіну. Дехто змінює тембр свого голосу, щоб промова звучала цікавіше. Говоріть голосно, коли хочете підкреслити інтенсивність, та тихо, коли передаєте емоції. Голос може бути хорошим або поганим. Хороший: спокійний, з переважанням низьких тонів, добре модульований, оксамитовий, керований, владний, інтонаційно забарвлений, виразний, природний, звучний, доброзичливий, довірчий, турботливий, теплий. Поганий: вібруючий, скрипливий, гугнявий, шепелявий, хрипкий, тремтячий, боязкий, уривчастий, гучний, ледь чутний, безбарвний, помпезний, плаксивий, високого тембру, монотонний, невпевнений, нудний, слабкий, напружений.