Лабораторії монтажу, налагодження та експлуатації технічних засобів  автоматизованих систем – це спеціалізований комплекс, який включає сучасні лабораторні установки, побудовані на базі мікропроцесорних регуляторів, мікроконтролерів та промислових логічних контролерів, управління якими здійснюється через ЕОМ з використанням спеціалізованого програмного забезпечення HMI та SCADA.

Комп'ютерна техніка в складі лабораторних установок забезпечує реалізацію HMI оператора.

Лабораторні установки та стенди побудовані на базі сучасних засобів автоматизації вітчизняних та закордонних виробників: “Мікрол”, “ОВЕН”, “SIEMENS”, “FANUC”, “Mitsubishi Electric”.

В лабораторії розміщено демонстраційні стенди електротехнічної продукції фірм АСКО УкрРем, каталоги засобів автоматизації, створені моделі автоматичного і автоматизованого промислового обладнання. Все це дає змогу ефективно забезпечити теоретичну, практичну та самостійну роботу студентів денної та заочної форми навчання щодо вивчення окремих тем таких дисциплін: „Основи метрології і засоби технологічного контролю”, „Монтаж та налагодження технічних засобів автоматизованих систем”„ Автоматизація технологічних процесів”, „Теорія автоматичного регулювання та автоматичні регулятори”.

Лабораторія обладнана мультимедійним комплексом (проектор, персональна ЕОМ, акустична система), який дозволяє використовувати сучасні  методи навчання.